Євроінтеграційні зміни в законодавстві охорони водних ресурсів

На підставі Методики визначення збитків, заподіяних внаслідок забруднення та/або засмічення вод, самовільного користування водними ресурсами, затвердженої наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 21.07.2022 № 252, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 09.08.2022 № 900/38236, розраховано загальну суму збитків, яка перевищує 333 млн грн. 18.04.2025 року Кабінет Міністрів України схвалив важливий євроінтеграційний законопроєкт, спрямований на удосконалення національного законодавства у сфері охорони водних ресурсів.

Документ передбачає внесення змін до Водного, Земельного кодексів та інших профільних законів, з метою імплементації ключових положень законодавства Європейського Союзу, а саме:

- Директиви 2000/60/ЄС про встановлення рамок водної політики;

- Директиви 2008/56/ЄС щодо морського середовища;

 - Директиви 91/676/ЄЕС про захист вод від забруднення нітратами з сільськогосподарських джерел.

Згідно із законопроєктом, впроваджуються терміни за європейськими стандартами, уточнюються повноваження виконавчої влади у сфері захисту вод від забруднення та посилюється відповідальність за їхнє забруднення нітратами з аграрної діяльності.

Аграрії, промислові підприємства, компанії водопостачання та водовідведення мають дотримуватись нових вимог щодо охорони водних ресурсів та екологічних стандартів ЄС.

Державна екологічна інспекція у Луганській області закликає водокористувачів відповідально використовувати водні ресурси, дотримуватись природоохоронного законодавства та сприяти збереженню чистоти водних об'єктів.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці