Штучні квіти: небезпека для довкіллля

     З настанням поминальних днів ринки заповнюються різнокольоровими пластиковими квітами, які привертають увагу своїм яскравим виглядом. Та їхня "краса" тимчасова - вже за кілька місяців вони втрачають колір, ламаються, а шкода від них залишається ще на десятиліття. 

     Ці вироби зазвичай виготовлені зі штучних матеріалів - пластмаси, синтетичних ниток, парафінованого паперу. Під впливом сонця вони можуть виділяти неприємний запах, а в деяких випадках навіть спричинити займання. 

     Спалювання або закопування штучних квітів є небезпечним: вони розкладаються десятки років, а під час згоряння вивільняють токсичні речовини - фенол, формальдегід, діоксини та інші канцерогени, що загрожують здоров’ю людини.        До того ж, за неправильне поводження з відходами передбачена відповідальність — адміністративна або навіть кримінальна.

     Альтернативою пластиковим квітам можуть стати композиції з живих рослин, сухоцвітів, хвої, свічки, лампадки чи квіти, висаджені безпосередньо на могилах. 

     Пам’ятаймо: вшанування пам’яті не повинно шкодити природі. Обираючи екологічні варіанти, ми дбаємо не лише про довкілля, а й про здоров’я нинішніх і майбутніх поколінь.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці